Ana Sayfa Güncel Haberler Buca'yı Otogar'a bağlayacak yol projesi ihale edildi

Buca’yı Otogar’a bağlayacak yol projesi ihale edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca ile İzmir Otogarı arasında şehir trafiğine girmeden bağlantı sağlayacak tünel ve viyadük projesini tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Projeyi yürüten firmanın işten çekilmesi nedeniyle yarım kalan inşaatların en kısa zamanda bitirilmesi için yeniden ihaleye çıkıldı. Projenin birinci aşamasının tamamlanması için düzenlenen ihaleye altı firma katılarak teklif verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Buca’daki Homeros Bulvarı’nı Işıkkent’teki İzmir Otogarı’na bağlayacak yol projesiyle kent içi trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor. Proje kapsamında Buca Onat Caddesi ile İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali ve çevre yolu arası bağlantı yolu yapımını öngören birinci aşamasında 1850 metrelik güzergahta iki viyadük, iki alt geçit ve bir üst geçit inşaatının tamamlanması öngörülüyor.

Düzenlenen ihaleye altı firma katılarak teklif verdi. Kazanan firma ihale komisyonun değerlendirmesinin ardından önümüzdeki günlerde açıklanacak. İhaleye katılan firmalar ve teklifleri ise şöyle:

• Ramer Ltd. Şti. – Tezcan Asfalt Ltd. Şti. iş ortaklığı (49 milyon 184 bin 280 lira)
• Deta Yol AŞ – Yetimoğlu Ltd.Şti. iş ortaklığı (52 milyon 454 bin 703 lira)
• GLS Mühendislik AŞ – Adeha İnşaat Ltd. Şti. iş ortaklığı (41 milyon 487 bin 872 lira)
• Mapek İnşaat A.Ş – Hüsamettin Peker İnşaat Ltd. Şti. iş ortaklığı (42 milyon 421 bin 952 lira)
• Bertoğlu İnşaat Ltd. Şti. (41 milyon 281 bin 60 lira)
• Yapı Tesis İnşaat Ltd. Şti. (40 milyon 654 bin 256 lira)

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak imalat çalışmaları 400 günde bitecek. Büyükşehir, ayrıca yarım kalan tünel inşaatının hızla bitirilmesi için de Aralık ayında ihaleye çıkacak. Buca Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yolu Arası Bağlantı Yolu Projesinin ikinci aşaması kapsamında İzmir’in en uzun tüneli inşa edilecek. Derin çift tüp tünelin uzunluğu 2,5 kilometre, iki gidiş iki geliş, toplam dört şeritli olarak hizmet verecek tünelin yüksekliği 7,5 metre, genişliği ise 10,6 metre olacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments