Ana Sayfa Güncel Haberler Sengel: Bütün işletmeler Selluka Belgesi’ne sahip olmalı

Sengel: Bütün işletmeler Selluka Belgesi’ne sahip olmalı

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçede etkinlik gösteren turistik ve ticari işletmelerde Sağlık Bakanlığı genelgelerinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Selluka Sertifikasyon Sistemi’ne uyulması gerektiğini söyledi. İlçe ekonomisine yön veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve turizm sektörünün önde gelen kişileriyle bir araya gelen Sengel, konaklama ve yeme içme tesislerinin Efes Selçuk’ta hijyeni esas alan bir güven ortamı oluşturulmasının önemine dikkat çekti.

Efes Selçuk Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda, koronavirüs pandemisiyle yaşanan süreç ilçe ekonomisi ve turizm açısından değerlendirildi. Toplantının açılışında katılımcılara, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Selluka Sertifikasyon Sistemi’ne katılmak için gerekli ön koşullar, ön koşulu sağlayan işletmeler için denetim kriterleri ve faaliyetlerine yeni başlayan işletmelerin uyması gereken kuralları içeren kitapçıklar dağıtıldı.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, turizm işletmeleri için Sağlık Bakanlığı genelgeleri ve Selluka kriterleri olmak üzere iki ayrı denetim mekanizmasının yaşama geçtiğini anımsattı. “Efesli doktorlarımız Soranos ve Rufus’tan bu yana sağlığınız ve hijyeniniz için çalışıyoruz. Efes Selçuk hijyeniktir” diye bir çıkış yapmak istediklerini anlatan Sengel, “Bu çıkışın altının dolması için, güven oluşturmamız için Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı genelgelerin yanı sıra SELLUKA dediğimiz belgelendirme sistemi üzerine çalışacağız” dedi. 

Efes Selçuk Belediyesi Çevre ve Sağlık Müdürü Gonca Erdem, koronavirüs ile mücadele sürecinde neler yapıldığına ilişkin sunum yaptı. Toplantı katılımcıların yaşanan süreçle ilgili görüş ve önerilerini sunmasının ardından son buldu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments