Ana Sayfa Güncel Haberler Geleceğin fabrikaları Ömer Çam’a ödül getirdi

Geleceğin fabrikaları Ömer Çam’a ödül getirdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi grafikeri Ömer Çam, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin düzenlediği “Geleceğin Fabrikaları” konulu karikatür yarışmasında birincilik ödülü kazandı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda dereceleri bulunan Çam, gelişen teknolojinin gelecekte sanayi üzerindeki olası yansımalarını anlattığı eseriyle birinciliği elde etti.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nda finale kalan 48 eser arasında en yüksek oyu Ömer Çam’ın eseri aldı. Çam’ı, İstanbul’dan Musa Gümüş ve Kıbrıs’tan Musa Kayra izledi. Mansiyon ödüllerini ise Hamit Gış, Ali Şur ve Mümin Durmaz kazandı. İş Sağlığı ve Güvenliği kategorisinin büyük ödülünü ise Ankara’dan Emrah Arıkan kazandı.

Ömer Çam kimdir?

1965 yılında Selçuk’ta doğan Ömer Çam, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Karikatüre 1978 yılında başlayan Çam’ın ilk karikatürü dönemin popüler mizah dergisi GırGır’da yayımlandı. Çeşitli mizah dergilerinde karikatürleri ve çizgi romanları yayımlanan Çam’ın ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödülü bulunuyor.
İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR