Ana Sayfa Güncel Haberler Deniz Ticaret Odası 14. Resim ve Kompoziyon yarışması sonuçlandı

Deniz Ticaret Odası 14. Resim ve Kompoziyon yarışması sonuçlandı

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği Resim ve Kompozisyon Yarışması sonuçlandı. Bu yıl 14. kez düzenlenen yarışma ilkokul öğrencilerine deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak, ortaokul öğrencilerine denizciliğin ülke için önemini anlatmak amacıyla düzenleniyor.

İMEAK Deniz Ticaret Odası 14. Resim ve Kompozisyon Yarışması’nın ödül töreni 29 Mayıs 2018 tarihinde İMEAK DTO Erdoğan Yılmaz Meclis Salonu’nda yapılacak.

İlkokullardan rekor başvuru

Bu yıl ilkokul öğrencilerinin “Denizde Yaşamak” temasıyla katıldığı yarışmaya yaklaşık bin 200 eser gönderildi. Yarışmada Konak Hakimiyet-i Milliye İlkokulu Öğrencisi Esila Duran birinci, Kemalpaşa Kocatürk Koleji Öğrencisi Arife Bengü Temel ikinci, Urla Perihan Mahmut Celalettin Demirgüreş İlkokulu Öğrencisi Eylül Şenel ise üçüncü oldu.Özel Karşıyaka TAKEV Okulları’ndan Defne İlhan’ın eseri mansiyona, Özel İzmir Karşıyaka Bilim Doğa İlkokulu öğrencisi Yağmur Ece Canavar’ın eseri ise jüri özel ödülü aldı.

İlkokul öğrencilerin eserleri Misak-i Milli Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Zeki Akçalı, Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Meliha Akıner, İzmir Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuray Cihan’dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Resim yarışmasında 20 ilkokul öğrencisinin eseri de sergilenmeye değer bulundu.

Ortaokullar kompozisyonla katıldı

Ortaokul öğrencilerine yönelik “Ege Denizi’ni turizm için nasıl daha etkin kullanabiliriz?” konulu kompozisyon yarışmasında ise
Torbalı Turuncu Koleji öğrencisi Bilgenur Toprak’ın kompozisyonu birinci oldu.Torbalı Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Elif Kumsal Gülsever ikinci, Torbalı Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Sudenaz Birlik üçüncü oldu. Kompozisyon dalında Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu öğrencisi Melisa Özyaramış mansiyona, Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu öğrencisi Kader İğraç ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Ortaokul öğrencilerinin eserlerini İzmir Kız Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Abdullah Erdemir ve Karataş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Halil Doğan’dan oluşan jüri değerlendirdi.

Çocukların denizi rengarenk

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, bu yıl 14. kez düzenledikleri resim ve kompozisyon yarışmasının öğrenciler, öğretmenler ve velilerden büyük ilgi gördüğünü söyledi. Öztürk, “Çocuklarımız denizi ve denizdeki yaşamı birbirinden güzel renklerle çizmiş. Seçici kurulumuz her biri çok değerli bu eserler arasından seçim yapmakta zorlandı. Dereceye giren öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi gözlerinden öpüyorum. Bu yarışmamız ile çocuklara deniz sevgisini aşılayabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments