Ana Sayfa Güncel Haberler Balçova Teleferiği yeniden hizmete giriyor

Balçova Teleferiği yeniden hizmete giriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova Teleferik Tesisleri’nde periyodik bakım ve iyileştirme çalışmalarını tamamladı. İki yıl önce hizmete açılan ve bugüne kadar yaklaşık 1.2 milyon kişinin ziyaret ettiği belirtilen tesisin 03 Nisan 2018 Salı günü yeniden hizmete açılacağı açıklandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yılda bir kez yapılması zorunlu olan periyodik bakım çalışması kapsamında sistemdeki tüm hareketli parçalar elden geçirildi, değiştirilmesi gereken parçalar yenilendi. Tesisin peyzajı yenilenirken otomasyon ve elektrik sistemlerinde iyileştirme ve bakımlar yapıldı.

Bakım çalışmaları sırasında kabinlerde yolcu konforunun artırılması adına ses ve sarsıntıyı azaltacak iyileştirmeler gerçekleştirildi. Yolcuların temas ettiği tüm aksamlar ise hijyen kuralları çerçevesinde özel malzemeler kullanılarak temizlendi.

Dede Dağı’ndaki teleferik işletmesinde 8 kişilik kabinlerle yaklaşık 4 dakikada Yeşiltepe’den Atatepe İstasyonu’na çıkılıyor. Balçova Teleferik Tesisleri, vatandaşlara İzmir’i farklı bir açıdan seyretme olanağı sunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZULAŞ şirketi tarafından işletilen Balçova Teleferiği 10.00 – 22.00 saatleri arasında çalıştırılıyor. Bilet satışları 21.00’de sona eriyor. Haftanın altı günü hizmet veren tesis, Pazartesi günleri haftalık bakım nedeniyle kapalı. Bilet fiyatları gidiş – dönüş 9 lira olan Teleferik Tesisleri 0 – 5 yaş arası çocuklara ücretsiz hizmet veriyor.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments