Ana Sayfa Güncel Haberler Lise öğrencilerinin araştırma projeleri ödüllendirildi

Lise öğrencilerinin araştırma projeleri ödüllendirildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen “49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi. Ege Bölgesi’nden okullar katıldığı yarışma sonunda öğrencilere ödülleri, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Yarışmada “biyoloji” dalında Kürşad Güzelkaya, Buse Bolat, İpek Akyol, Nilüfer Kemer, Zeynep Su Selçuk ve Melisa Parlak birinciliğe değer bulundu. “Coğrafya” dalında Ecenur Güner ve Ece Gürsoy birinci olurken, “değerler eğitimi” dalında ise Firdevs Ece Gölcük, Dilber Yaprak, İrem Nur Doğru ve Aleyna Nur Tanış ilk sırada yer aldı.

“Fizik” dalında Zeynep Özkundakcı, Mesuthan Cerit ve Ali Eren Er, “kimya” dalında Uygar Eraslan, Atakan Berk, Çağıl Yetiş ve Cem Yeşil biriniliğe değer bulundu. “Kodlama” dalında Harun Ersöz ve Bilal Bakartepe, “matematik” dalında Mehmet Efe Akça, Müge Şenay ve Mert Ataol Viran birincilik ödülünü kazandı.

“Psikoloji dalında Zeynep Candan ve Deniz Çamlıkaya, “sosyoloji” dalında Süleyman Gürkan Emre, Sıla Özinan ve Eylül Şimşek, “tarih” dalında İsmail Eren Kanaç, Yavuz Selim Azman ve Metin Karakeçili birinci oldu. “Teknolojik tasarım” dalında Umut Orhan, Okay Yantur ve Bahadır Alp Selay, “Türk dili ve edebiyat” dalında ise Pınar Ece Opan, Ali Emre İnce birinciliği kazandı.

Yarışmacılara ödüllerini Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Saffet Gönül, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Serdar Korukoğlu verdi. (Ege Ajans)
İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR