Ana Sayfa Güncel Haberler Seferihisar’ın geleneksel turuncu bayramı başlıyor

Seferihisar’ın geleneksel turuncu bayramı başlıyor

Seferihisar’ın dünyaca ünlü satsuma mandalinası için düzenlenen geleneksel Mandalina Şenliği, bu yıl 18. kez konuklarını ağırlayacak. Mandalina üreticisinin desteklenmesi, ürün kalitesinin yükseltilmesi, yeni pazarlar bulunması, mandalina için inovatif çalışmalar yapılabilmesi amacıyla düzenlenen şenlik, 17-18-19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

C vitaminli bir hafta sonu

Mandalina mevsimini büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl şenliğin üç gün süreceğini söyledi. Soyer, “Sekiz yıldır üst üste toplamda 18. kez gerçekleştirdiğimiz şenliğimiz artık Türkiye’de herkes tarafından bilinen ve merak edilen bir şenliğe dönüştü. Yine Türkiye’nin dört bir yanından katılım bekliyoruz. Bu yıl da bol “C vitaminli” ve keyifli bir hafta sonu için tüm halkımızı Seferihisar’a davet ediyorum” dedi.

Şenlik yarışmalarla renklenecek

Mandalina Şenliği, 17 Kasım Cuma günü Saat 14.00’de Çarşı Meydanı’nda, “Mandalinalı Yemek ve Tatlı”, “Mandalinalı Hediyelik Eşya” yarışmalarıyla başlayacak. Bu yıl üç gün sürecek şenlik kapsamında 18 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da “Kendi Mandalinanı Topla” etkinliği yapılacak. Saat 13.00’de ise Çocuk Belediyesi Barış Manço Parkı’nın açılışı yapılacak. Açılışta Doğukan Manço babası Barış Manço’nun yıllarca televizyon ekranlarında gerçekleştirdiği “Adam Olacak Çocuk” gösterisini Seferihisarlı çocuklarla gerçekleştirecek.

19 Kasım Pazar günü Çarşı Meydanı’ndan başlayacak kortej yürüyüşünün ardından son gün etkinlikleri Kapalı Pazaryeri’nde sürecek. Şenlikte geleneksel hale gelen “En İyi Mandalina Yetiştiricisi”, “Mandalina Kral ve Kraliçesi” yarışmaları düzenlenecek. Finale kalan on kız ve erkek yarışmacı, Mandalina Kral ve Kraliçesi olmak için yarışacak. Etkinlik boyunca üretici ve sivil toplum kuruluşları da şenlik alanında sergiliklerini açacak.

Mandalina Şenliği ünlü sanatçı Feridun Düzağaç’ın vereceği konserle sona erecek.
Önceki İçerikUrartu torunu
Sonraki İçerik
İLİŞKİLİ YAZILAR
- Advertisment -
 

EN ÇOK OKUNANLAR