Ana Sayfa Güncel Haberler İsmail Ragıp Geçmen son yolculuğuna uğurlandı

İsmail Ragıp Geçmen son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Yönetim Kurulu Üyesi ve TRT İzmir Televizyonu’nun yapımcı-yönetmenlerinden İsmail Ragıp Geçmen, son yolculuğuna uğurlandı. Geçmen için İzmir Gazeteciler Cemiyeti önünde veda töreni düzenlendi. İsmail Ragıp Geçmen’in cenazesi, Alsancak Hocazade Camisi’nde kılınan cenaze namazından ardından Karşıyaka Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti önündeki törene Geçmen’in eşi Nurcan, kızı Gökçe, oğlu Deniz Geçmen’in yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İGC Yönetim Kurulu üyeleri, TRT’den çalışma arkadaşları, dostları ve meslektaşları katıldı. İsmail Ragıp Geçmen’i her zaman güzel gülüşüyle anımsayacağını belirten İGC Başkanı Dikmen, şunları söyledi:

“Bize o kadar güzel anılar, o kadar güzel programlar bıraktı. Hiç bir zaman eskimeyecek belgesellere imza attı. Bir müzik programını bile belgesele döndürebilen bir insandı. Sevgili dostumu ve İGC’ye verdiği emeklerini unutmayacağız. İsmail Ragıp Geçmen, ‘Sırtınızdan heybeniz ayağınızdan potininiz eksik olmasın’ derdi hep. Bu sözün içinde bandanasını söylemeyi unutmuş. Bandanası onun gezginliğinin en güzel simgesiydi. Canım dostum, güzel arkadaşım yolun oraları görmek istediyse bu da senin başka bir gezginliğin olsun.”

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de, İsmail Ragıp Geçmen’in ailesini ve yaptığı işi çok seven adam gibi bir adam olduğunu belirterek, “Çok erken bir acı. Ailesine sabır diliyorum. Çok örnek bir insandı. Biz onun adını her zaman yaşatacağız” diye konuştu. Karşıyaka Belediyesi Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, “İzmir’e hizmet vermiş herkese sahip çıkan bir dost. Geçmen’in adını ona emanet ediyorum. Onun adını en iyi yerde yaşatacağına inanıyorum” dedi.

Törende TRT’den çalışma arkadaşı Murat Can Canbay da, İsmail Ragıp Geçmen ile ilgili anılarını anlattı. Geçmen, Alsancak Hocazade Camisi’ne götürülen cenazesi, burada kılınan cenaze namazından ardından Karşıyaka Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments