Ana Sayfa Güncel Haberler 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 95. yıldönümünde Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü törenler ve etkinliklerle kutlanıyor.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İzmir’deki törenler 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilecek. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Valilik’te kutlamaları kabul edecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama ve geçit töreni saat 10.45’te başlayacak. İzmir Valisi, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı halkın ve törene katılanların bayramını kutlayacak. Etkinliğin sonunda geçit töreni düzenlenecek.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 94. yıldönümünde Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları nedeniyle resmi daire ve kuruluşlara ait binalar, konutlar, özel işyerleri, cadde ve sokaklar Türk Bayraklarıyla süslenecek ve gece aydınlatılacak.

Bazı caddeler taşıt trafiğine kapatılacak

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nın Atatürk Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı arasında kalan kısımları, Atatürk Caddesi’nin Cumhuriyet Meydanı ile Vasfı Çınar Bulvarı arasında kalan kısmı ve Cumhuriyet Meydanı ile Akdeniz Caddesi arasında kalan kısımları taşıt trafiğine kapatılacak. Uygulama 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 07.00’de başlayacak ve saat 24.00’te sona erecek.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments