Ana Sayfa Güncel Haberler EGSD tedarikçileri fuarda buluşturacak

EGSD tedarikçileri fuarda buluşturacak

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), çeyrek yüzyılın getirdiği deneyimiyle sektöre yeni bir fuar kazandıracak. EGSD bu kapsamda dört yıldır “Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması” adıyla düzenlediği etkinliği, “Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Fuarı” adıyla fuara dönüştürecek.

2018’de sektöre yeni bir fuar kazandırmak için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirten EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, gelenekselleştirdikleri tedarik buluşmasının dördüncü yılında büyük ilgi gördüğünü ve sektörün artık daha fazlasını talep ettiğini söyledi. Buluşmada bir günlük sürenin ve otel salonlarının yetersiz kaldığını anlatan Abay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tedarik sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin de yönlendirmesi üzerine etkinliğimizi ülke geneline hitap edecek bir fuara dönüştürmeyi planlıyoruz. 11 yıldır derneğimizin katkısıyla gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın ardından, başta İzmir olmak üzere, bölgemize ve ülkemize yeni bir fuar kazandırma amacındayız.”

Hazır giyim sektörünün ihracatta üst sıralardaki yerini korumayı sürdürdüğünü anımsatan Atınç Abay, “Ülke için önemli katma değer ve istihdam yaratan hazır giyim sektörünü tedarik zinciri ile bir araya getireceğiz” dedi. Abay, “Hazır giyimcilerimiz yurt dışındaki ilgili tüm fuarları ziyaret ediyorlar, yeni ürünleri yeni firmaları tanıyorlar ama bazen aynı şehirde benzer ürünleri üreten firma ile tanışma fırsatını yakalayamıyorlar. Amacımız iki tarafı bir araya getirerek iş hacmini arttırmak” diye ekledi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments