Ana Sayfa Güncel Haberler Büyükşehir’den İzmir tanıtımı için 4 milyon lira

Büyükşehir’den İzmir tanıtımı için 4 milyon lira

İzmir Turizm ve Tanıtma Vakfı (İZTAV) Başkanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kenti tanıtım çalışmalarına 4 milyon liralık kaynak daha aktaracaklarını açıkladı. Kocaoğlu, bu paranın kente gelen turist sayısını arttırmak ve İzmir’in turizmle büyümesini sağlamak için yürütülecek çalışmalarda harcanacağını söyledi.

İZTAV Olağan Mütevelli Heyeti, 13 Nisan 2017 Perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda toplandı. Toplantıda konuşan Aziz Kocaoğlu, vakfın etkinliğini, üye sayısını artırmak ve atılım yapmak için bir buçuk yıl önce bu vakıfta görev aldıklarını belirtti.

İzmir’i yurt içinde tanıtan bir kampanya yaptıklarını anlatan Kocaoğlu, “Geçen sene mevsim geçtiği için sadece yurt içinde tanıtımlar gerçekleştirdik. Tanıtım faaliyetlerimiz bu sene Mayıs ayında yoğun bir şekilde tekrar başlayacak” diye konuştu. Kentin tanıtımı için İZTAV’a İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak geçen yıl 3 milyon liralık para aktardıklarını hatırlatan Aziz Kocaoğlu, bu rakamı 4 milyon lira yükseltmek için resmi prosedürlerin başladığını belirtti.

Kaynak aktarımı için İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın onayının alındığını söyleyen Kocaoğlu, para aktarımının İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda onaya sunulacağını söyledi. Kentin turizmle kalkınması için yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Aziz Kocaoğlu, “Dünya zamanla yarışıyor. Bizim de zamanla yarışmamız lazım. Hatta dünyadan daha hızlı koşmamız lazım” diye konuştu.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments