Ana Sayfa Güncel Haberler Yassıcaada sezonu başlıyor

Yassıcaada sezonu başlıyor

İzmir’de günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, Bayramın ikinci günü 6 Temmuz 2016 tarihinde sezonu açıyor.

İZDENİZ gemileriyle gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren bir geziyle ulaşılan Yassıcaada tesisleri 15 Eylül 2016 tarihine kadar açık kalacak. Tesis, İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilecek.

Bilet satışları üç iskeleden yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yassıcaada seferleri, Karşıyaka iskelesinden 08.30’da, Üçkuyular iskelesinden ise 09.00’da başlayacak. Adadan dönüş saati ise 17.45 olarak belirlendi.

Gidiş-dönüş gemi yolculuğu ile tesise giriş ücretinin 18 lira olduğu Yassıcaada için biletler, sefer gününe kadar Karşıyaka, Konak ve Üçkuyular iskelesindeki bilet satış ofislerinden temin edilebilecek.

Yassıcaada tatilinden 7 yaş altı çocuklar, ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek ‘serbest seyahat belgesi’yle ücretsiz yararlanabilecek.

“Keyifli bir gün” garantisi

İzmir’de 14 yıldır günübirlik tatilin vazgeçilmez adreslerinden biri olan Yassıcaada özellikle çocuklu aileler için önemli bir tatil seçeneği sunuyor. Urla açıklarındaki Yassıcaada’ nın 400 metrelik kumsalı ve tertemiz denizi ziyaretçilere keyifli bir gün vaad ediyor. Ada misafirleri, yiyeceklerini kendileri getirebilecekleri gibi, Grand Plaza A.Ş. tarafından işletilen kafeteryadan da alışveriş yapabiliyor.

Adada güvenlik görevlilerinin yanı sıra bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi ile cankurtaran da bulunuyor.

Yassıcaada’ya ulaşım için şu telefonlardan bilgi alınabilir.

Konak İskelesi : 0 232 445 10 40

Karşıyaka İskelesi : 0 232 368 48 78

Üçkuyular İskelesi : 0 232 277 91 98
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments