Ana Sayfa Güncel Haberler İZKA Doğu Avrupa’nın en başarılı ajansı seçildi

İZKA Doğu Avrupa’nın en başarılı ajansı seçildi

Her yıl belirli kriterler doğrultusunda en başarılı yatırım ajanslarını belirleyen Amerika Birleşik Devletleri merkezli Site Selection Dergisi İzmir Kalkınma Ajansı’nı (İZKA) Doğu Avrupa bölgesinin en başarılı yatırım ajansı seçti. Doğrudan yabancı yatırımlar konusunda faaliyette bulunan ve 48 bin kurumsal abonesiyle alanının en önemli yayınlarından biri kabul edilen derginin Mayıs ayında çıkan son sayısında 2015’in en başarılı yatırım tanıtım ajansları açıklandı. Derginin editörleri ve yatırım uzmanları tarafından yatırım ajansları arasında gerçekleştirilen sıralama; kurumun iş yapış biçimindeki profesyonellik, yatırımcıya zamanında ve yeterli bilgi sunma, yatırımcılar nezdinde yaratılan güven ve yatırım sonrası takip gibi kriterleri baz alarak yapılıyor.

İZKA Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban yaptığı değerlendirmede, “Site Selection Dergisi 48 bin üyesi ile son derece prestijli ve yatırımcıların ciddiyetle takip ettiği bir yayın. Geçtiğimiz yıl Afrika ve Ortadoğu Bölgesi’nde birinci olmuştuk, bu sene ise Doğu Avrupa kategorisinde birinciliği yakaladık. Her geçen sene hizmet kalitemizi ve bilinilirliğimizi artırıyoruz. Bu ödülle çabalarımızın karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Bu ödülün en önemli faydalarından birisinin İzmir’in yurt dışında daha fazla tanınması olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Doğrudan yabancı yatırımlar konusunda dünyanın en prestijli ödüllerinden birini alan İZKA, bünyesindeki Yatırım Destek Ofisi ile kurulduğu günden bu yana, İzmir’de 44 yabancı yatırımın hayata geçmesine yardımcı oldu. Böylece bölgeye yaklaşık 182 milyon euro değerinde doğrudan sermaye girişi ve yaklaşık 2 bin 700 kişilik yeni istihdam yaratılmasına katkı sağladı.
(Eİİ)
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments