Ana Sayfa Güncel Haberler Seferihisar'daki satışlar belediyenin borçlarını ödeyecek

Seferihisar’daki satışlar belediyenin borçlarını ödeyecek

Seferihisar Belediyesi’ne ait tamamı dört parselden oluşan iki turizm alanı toplam 26.6 milyon lira bedelle satıldı.Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer satışlarla belediyenin SGK ve Mal Müdürlüğü’ne olan borçlarının kapatılacağını söyledi.

Seferihisar Belediye Meclisi’nden alınan yetkiyle iki ayrı ihalede gerçekleşen satışlarda muhammen bedeli 4 milyon lira olarak belirlenen Sığacık Akkum Mevkii’nde bulunan 3015 ada 3 parsel 14 bin 34 metrekare günübirlik turizm alanı; 7,1 milyon lira karşılığında Şakir Ogün Tarhan Gayrimenkul Çözüm Ortaklığı firması tarafından satın alındı.

İkinci ihalede ise Sığacık Akkum Mevkii’ndeki 3026 ada 3 parsel, 3025 ada 1 parsel, 3049 ada 1 parsel araziler toplamı 15 milyon 800 bin muhammen bedelle satışa çıktı. İhaleyi 19,5 milyon lira bedelle Neptün Turizm ve Tic. A.Ş. kazandı.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer satışlara ilişkin şu açıklamayı yaptı: “iki ayrı ihalede toplam dört parça turizm arazisinin satışını gerçekleştirdik. Bu satışlar SGK ve Mal Müdürlüğü’ne olan borçlarımızı kapatmamızı sağlayacak. Belediyelerin mallarıyla ilgili satışlardaki tavrımız net. Turizm arazilerinin satılarak, turizm tesisi olarak kazandırılması gerektiğini düşünüyoruz. Ama köylerden Bütünşehir Yasasıyla belediyelere devrolan yerlerin satışını kesinlikle yapmama kararı aldık. Çünkü köylerin köklerinden gelen yerlerin satılmaması gerektiğini düşünüyoruz.”
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments