Ana Sayfa Güncel Haberler Kocaoğlu: Haklı ve gecikmiş haklarımızı istiyoruz

Kocaoğlu: Haklı ve gecikmiş haklarımızı istiyoruz

Kanal 35 Televizyonu’nda Özgür Hancıoğlu’nun hazırladığı ve sunduğu programa konuk olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, siyaset ve kent gündemine ilişkin sorularını yanıtladı. Kocaoğlu, İzmir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yeni hükümetten beklentilerini, “Bizim istediğimiz, sadece haklı ve gecikmiş haklarımızı almaktır” diye özetledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İzmir stratejisini “küçük siyaset” ve “çamur at izi kalsın politikası” diye niteleyen Aziz Kocaoğlu, “13 senedir bunu yapıyorsunuz ama oylarınız yokuş aşağı gidiyor” dedi. Kocaoğlu, “İzmir’e hizmet etsinler, İzmir’i sevsinler, İzmirli’yi sevsinler, bazı kelimelerle rencide etmesinler. Seçim atmosferinde 1000 proje, 1500 projeyle uçtu gitti. Bunlar yanlış şeyler. İzmirli’nin problemini çözmek, İzmirli’ye şaşı bakmamak, İzmirli’ye sahip çıkmak, İzmirli’nin arkasında durmak gerekir” diye konuştu.

AKP’de 13 yıllık iktidarın getirdiği yorgunluk ve yıpranmışlıklar olduğunu belirten Aziz Kocaoğlu, yeni hükümet kurulurken üç partili koalisyonun daha güçlü olacağına inandığını söyledi. Kocaoğmu, “Mesela bir CHP – AKP koalisyonu yüzde 65 – 66’ya hükmediyor. Buna MHP’yi eklediğinizde yüzde 82 – 83’ü buluyor. Böyle güçlü bir koalisyon birçok radikal kararı alabilir” görüşünü dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yeni hükümetten beklentilerini ise şöyle özetledi:

”Ben Büyükşehir Belediyesi olarak ne bir kredi, ne bir ayrıcalık, hiçbir şey istemiyorum. Sadece herkes tarafından genel kabul gören, kentin bütün yaşayanlarının talep ettiği projelerin bakanlıklardaki, Bakanlar Kurulu’nda ve Yüksek Planlama’yla ilgili izin süreçlerinin hakkaniyetle, adil olarak, halının altına süpürülmeden, samimiyetle verilmesini istiyorum. Zaten yapamayacağım, finansmanını sağlayamayacağım hayali yatırımların peşinde olmadım. Şu anda da Türkiye’nin finansman olarak en güçlü kurumlarından bir tanesini, belki de birincisini yönetiyoruz. 11 sene bu noktaya taşıdık. Bizim istediğimiz, sadece haklı ve gecikmiş haklarımızı almaktır.”
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments