Ana Sayfa Güncel Haberler 129 sanıklı Büyükşehir davası 3 Kasım'a ertelendi

129 sanıklı Büyükşehir davası 3 Kasım’a ertelendi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte 129 kişinin yargılandığı davada mahkeme, Anayasa Mahkemesi’ne yazılan yazının yanıtının beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Kocaoğlu, bürokratlarla birlikte her iki üç ayda bir adliyeye gelmelerinin ülkenin dünyadaki prestiji için zararlı olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, çıkar amaçlı suç örgütü lideri olmaktan 397 yıl istemiyle yargılandığı, 129 sanıklı dava İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Anayasa Mahkemesi’ne yazılan yazının yanıtının beklenmesini kararlaştıran mahkeme, duruşmayı 3 Kasım 2015 gününe ertelendi.

Duruşma sonrası İzmir Adliyesi’nde açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu davanın içinin boş olduğunun dünya kamuoyunda kanıtlandığını belirtti. “Bu asılsız dava İzmir, ülke ve dünya kamuoyunda zaten beraatla sonuçlandı. Şimdi prosedürleri izliyoruz” diyen Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de bir an evvel beraat etmeyi, mahkeme koridorlarına gelmemeyi diliyoruz. İnşallah önümüzdeki celselerde bu gerçekleşir. Anayasa Mahkemesi bir an önce karar verir. Bir oldu bittiye geldiğimiz realite. Bunun aksini iddia edecek kimse yok. Bütün arkadaşlarımızla birlikte biz de İzmirliler de yıprandık. Biz de beraat ederek manevi olarak bu sıkıntımızın telafi edilmesini istiyoruz. Bu içi boş davanın sürekli gündemde tutulması, buraya iki üç ayda bir gelmemiz hem bizim, hem İzmir, hem de ülkemizin dünyadaki prestiji için zararlıdır. Vakit evvel bu dava sonuçlanırsa bir hatadan dönülmüş olacaktır.”
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments