Ana Sayfa Güncel Haberler Karşıyaka'da yaşlı ve engelliye özel fatura hizmeti

Karşıyaka’da yaşlı ve engelliye özel fatura hizmeti


Karşıyaka Belediyesi “evde fatura ödeme” uygulamasıyla yaşlı ve engelli vatandaşları fatura ödemeye gitmekten kurtarıyor. Dışarı çıkmakta zorlanan, ulaşım sıkıntısı çeken ya da sıra beklemek istemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar, elektrik, su ve doğalgaz faturalarının ödenmesinde Karşıyaka Belediyesi’nin bu hizmetinden yararlanabiliyor.

Uygulama kapsamında fatura ve ücretleri evlerden teslim alan belediye ekipleri, vatandaşlar adına ödemeleri yapıyor, makbuzlarını da yine evlere teslim ediyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen yaşlılar ile engelli vatandaşların Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne 399 40 77 numaralı telefon aracılığıyla başvurması gerekiyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçede yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen hizmetler sunmaya çalıştıklarını söyledi. “Göreve geldiğimiz günden bu yana çocuklarımızdan gençlerimize, yaşlılarımızdan  engelli vatandaşlarımıza kadar her kesime, ayrıcalıklı olduklarını hissettirecek hizmetler sunmaya çalışıyoruz” diyen Akpınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ailemizin büyükleri yaşlılarımız ve dezavantajlı bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmayı da öncelikli görevimiz sayıyoruz. Yeni başlattığımız fatura ödeme hizmetimizin de özellikle aşırı sıcakların yaklaştığı bugünlerde çok faydalı olacağına inanıyorum. Gerekli şartları taşıyan tüm vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla bu hizmetimizden yararlanabilir.”
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments