Ana Sayfa Güncel Haberler Seferihisar'da gelinlik ve nişanlıklar belediyeden hediye

Seferihisar’da gelinlik ve nişanlıklar belediyeden hediye

Evlenmeye ya da nişanlanmaya hazırlanan,ekonomik koşulları elverişli olmayan genç kızlar gelinlik veya nişanlıklarını Seferihisar Belediyesi’nden bedelsiz edinebilecek. MPrenses Tekstil’in sahibi Mehmet Bilgin tarafından hediye edilen 75 ayrı model gelinlik ve 15 ayrı model nişanlık isteyen çiftlere Seferihisar Belediyesi’nce ücretsiz olarak verilecek.

Maddi olanaksızlıkların evlenmek ve nişanlanmak isteyen çiftlerin en büyük sıkıntılarından biri olduğunu belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, günün ekonomik koşulları düşünüldüğünde bu sıkıntıların daha da ciddileştiğini söyledi. “Nişanlık, gelinlik derken bu maliyetler binlerce lira daha artıyor” diyen Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Durum böyle olunca, yardımlaşma ve dayanışma konusunda MPrenses Tekstil’in sahibi Mehmet Bilgin’le örnek bir çalışma içerisine girdik. Bize 75 gelinlik ve 15 nişanlık bağışladılar. Biz de birbirinden güzel bu kıyafetleri genç kızlarımıza ücretsiz olarak kullandıracağız. Özel bir depo hazırladık. Genç kızlarımız gelip kendileri seçecekler, kullandıktan sonra da geri getirecekler. MPrenses Tekstil’e çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki yeni yuva kuracak çiftlerimize ufak da olsa bir katkı sağlamış oluruz.”

MPrenses Tekstil İzmir Mağazası Müdürü Behzat Akman, bu çalışmayı kuruluşun sosyal sorumluluk projesi olarak hazırladıklarını söyledi. Akman, “Seferihisar Belediyesi de çok yakından takip ettiğimiz bir belediye. Belediye Başkanı Tunç Soyer ve çalışanlarını başarılı buluyoruz. Bu nedenle bu projemizi Seferihisar Belediyesi’yle birlikte yapmak istedik. Hediye ettiğimiz ürünlerin tamamı kaliteli ve hiç kullanılmamış. Ürünlerimizi kullanacak çiftlerimize hayırlı olmasını diliyorum ve ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments