Ana Sayfa Güncel Haberler Kameraman Mehmet Türkoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Kameraman Mehmet Türkoğlu son yolculuğuna uğurlandı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) üyesi, TRT İzmir baş kameramanlarından Mehmet Türkoğlu (46) iki yıldır mücadele ettiği hastalığına yenik düşerek, son yolculuğuna uğurlandı. 7 Mayıs Perşembe günü vefat eden Mehmet Türkoğlu’nun cenazesi, ailesi, yakınları, TRT İzmir Bölge Müdürlüğü çalışanları ve İzmirli gazetecilerin katılımıyla Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Törende kısa bir konuşma yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, büyük bir üzüntü içinde olduklarını belirterek, “Kendisini tanımaktan onur duyduğum Mehmet Türkoğlu’nu yitirmenin derin üzüntüsü içindeyiz.Mesleğini çok seven, başarılı, örnek bir insandı. Başta eşi Dilek Türkoğlu olmak üzere, TRT camiasına ve İzmir basınına başsağılığı diliyorum” dedi. 

Mehmet Türkoğlu kimdir?

1969 yılında Alaşehir’de (Manisa) doğan Türkoğlu, 1988 yılında TRT İzmir Televizyonunda ”Sesçi” olarak göreve başladı. Kamera asistanı olarak devam ettiği görevinde TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde baş kameramanlığa yükseldi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması başta olmak üzere çeşitli yarışmalardan görüntü dalında çok sayıda ödülü bulunuyordu.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments