Ana Sayfa Güncel Haberler Bilim Kahramanları Derneği ulusal turnuvada

Bilim Kahramanları Derneği ulusal turnuvada

Bilim Kahramanları Derneği’nin 11. sezon Ulusal Turnuvası 21-22 Mart 2015 tarihlerinde “Senin dünyan, senin sınıfın” temasıyla Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

9-16 yaş arası genç mucitleri biraraya getiren “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvaları bu yıl 11. yaşını kutlayacak. İzmir, Bursa, Ankara ve İstanbul’da yapılan dört ayrı yerel turnuvanın ardından ulusal turnuva İzmir’de yapılarak etkinlik tamamlanacak.

Gençleri bilimle tanıştırıyor

Bilim Kahramanları Derneği, “bilimi toplumun odak noktası haline getirmek,gençleri erken yaşta temel bilimlere çekmek, gençlerin takım çalışması becerilerini arttırıp, toplumsal sorunlara çözüm üretim zevki aşılamak amacıyla” gönüllüler ve destekçilerin katkısıyla 2005 yılından beri bu turnuvaları düzenleniyor.

Turnuva sırasında 9-16 yaş arası gençler 10-14 haftalık bir süreç içinde, tasarım ve programlama, araştırma, bilimsel çözüm ve takım çalışması olmak üzere üç farklı alanda deneyim kazanıyorlar.

“Bilim Kahramanları Buluşuyor”, 80 ülkeden 265 binden fazla çocuğun katıldığı dünyanın en büyük çocuk bilim etkinliği FIRST® LEGO® League’ın Türkiye ayağı olarak biliniyor.

“Bilim Kahramanları Buluşuyor” ulusal turnuvasında derece alan takımlar, uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil etme hakkını kazanacak.

Etkinliğin ilk gününde robot karşılaşmaları, jüri oturumları ikinci gününde ise pit alanı açılışı, robot karşılaşmaları yapılacak. İkinci günün sonunda kazanan okullara ödülleri verilecek.

Ulusal turnuvaya Türkiye’nin farklı illerinden 45 okul öğrencisi katılacak.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments