Ana Sayfa Güncel Haberler Gazeteci Mustafa Oğuz İGC Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

Gazeteci Mustafa Oğuz İGC Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Doğan Haber Ajansı muhabiri, gazeteci Mustafa Oğuz İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Oğuz, adaylık açıklamasında meslektaşlarına çağrıda bulunarak şu görüşlere yer verdi:

“Hiçbir tehlikeye aldırış etmeden sokakta çalışan, mesleği için ailesi ve kendinden fedakarlık eden, en zor şartlarda görev yapıp, hala basın sigortası olmayan, otobüs, vapur, metro ve koşarak habere giden, habere en doğru başlığı açmak için ter döken, yazıişleri masasında sabahlayan, gecelerin emanet edildiği, ekran önü ve arkasından en doğru haberi sunmaya çalışan, kaliteden ödün vermeden radyolardan seslenen, işte biz, her başı sıkışanın yardıma koşan, bizden daha iyi şartlarda olanların hakkını savunan, acıların bir daha yaşanmaması için uyaran, gizlenenleri gösteren, haksızlıklara duvar olan, ağlayanların gözyaşı, gülenlerin tebessümü, eylemcinin sesiyiz. Biz gazeteciyiz, muhabir, radyocu, televizyoncu, editörüz. Gelin siz de bizim bir parçamız olun. yanımızda size de yer var. 40 yıllık tecrübemle kimliğini taşımaktan onur duyduğum gazetecilik mesleğinin örgütü olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na adayım. Mesleğin saygınlığının artması, dayanışma ruhunun kazanılması için hep birlikte omuz omuza vereceğimiz mücadelede siz çok değerli meslektaşlarımdan yolumu açmanızı istiyorum. Gelin, bu onurlu yürüyüşü birlikte gerçekleştirelim.”

Mustafa Oğuz kimdir?

1959 yılında İzmir’de doğdu. Gazeteciliğe 1976 yılında Yeni Asır Gazetesi’nde başladı. 1980 yılında kadar bu gazetede foto muhabiri olarak görev yaptı. Daha sonra Hürriyet Gazetesi’ne geçti. 2001 yılında emekli olduktan sonra Doğan Haber Ajansı’na geçti. Halen Doğan Haber Ajansı’nda çalışıyor. Evli, Deniz ve Güneş adlı iki erkek evlat sahibi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments