Ana Sayfa Güncel Haberler Koyundere'ye yeni yol

Koyundere’ye yeni yol

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen Koyundere’de oluşan yoğun toplu konut bölgesinin ulaşım ihtiyacının karşılanması ve Çanakkale yoluna bağlantısının sağlanması için yeni yol açım çalışmalarını sürdürüyor. “Sevgi Caddesi” adı verilen ana arter niteliğindeki bu yol, bölge ulaşımına can damarı niteliği de taşıyor. Koyundere bölgesini içten kuşaklayan ve genişliği ile bir ana arter niteliği taşıyan yeni yol yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda.

Gazi, Kemal Atatürk ve Ulus Mahallesi’ne ulaşım sağlayacak yeni güzergahta 9 metrelik dev istinat duvarı, taş duvar imalatları, duvar temel betonarme çalışmaları ile diğer kısımlarda zemin iyileştirme ve hafriyat çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Mayıs ayı sonunda tamamlanması planlanan yeni imar yolunun maliyeti yaklaşık 4.7 milyon TL.

Kente kazandırılan yeni yatırımdan dolayı büyük memnuniyet duyan bölge halkı, yolun açılması ile Koyundere’nin çok daha hızlı ve düzenli bir şekilde kentleşeceğini öngörürken, bölgedeki konut kalitesi ve değerlerinin de şimdiden artmaya başladığını ifade etti.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments