Ana Sayfa Güncel Haberler Butik pastacılığı öğrenip iş sahibi olacaklar

Butik pastacılığı öğrenip iş sahibi olacaklar

İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) aldığı destekle Butik Pastacılık Eğitim Projesi’ni başlatan Çiğli İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi, projeyle sektöre nitelikli insan kaynağı sağlayacak.

Okul Müdürü Oya Ada Taş, butik pastacılığı İzmir’de yaygınlaştırmak ve kalitesini yükseltmek amacıyla böyle bir projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Taş, projenin, örgün öğretimde okuyan öğrenciler öncelikli olmak üzere, 18 – 35 yaş arası katılımcılara da açık ve ücretsiz olduğunu belirtti. Projeyle birlikte müfredatlarına pastacılık dalını da eklediklerini anlatan Taş, “Önceliğimiz okulumuzda okuyan öğrencilerimiz. Ülkemizde ve dünyada rağbet gören pastacılık alanını gençlerle tanıştırarak, sektöre nitelikli insan gücü sağlayacağız” dedi.

Öğrencilere ve kursiyerlere pasta yapımı, pasta sunumu, hijyen ve ekipman kullanımının yanı sıra; girişimcilik, işletme ve pazarlama konularında da alanında uzman kişiler tarafından ders verildiğinin altını çizen Taş, “Öğrencilerimiz kurs esnasında öğrendiklerini, okulda açılacak pastanede pratiğe dökebilecekler. Hazırladıkları pasta ve kurabiyeleri okul pastanesinde satarak işletme ve üretimi aynı anda tecrübe edecekler” diye konuştu.

İZKA Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban ise, 474 bin TL’lik yatırımla gerçekleştirilen projenin, meslek sahibi olmayanlar için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments