Ana Sayfa Güncel Haberler Açık cezaevindeki hükümlüler temizlik işlerinde

Açık cezaevindeki hükümlüler temizlik işlerinde

Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve Adalet Bakanlığı İzmir Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, hükümlülerin ceza infaz kurumu dışında istihdam edilmesini öngören protokole imza attı. Temizik işlerinde görev alan 20 hükümlü çalışarak para kazanmaya başladı.

1 Aralık 2014 günü uygulamaya giren protokol uyarınca, maddi yardıma gereksinim duyan hükümlüler Ceza İnfaz Kurumu görevlileri gözetiminde günde 7,5 saat çalışıyor. Hükümlüler, Aliağa sınırlarındaki karayollarında, mahalle kenarları ve sahillerde görsel kirlilik oluşturan katı atıkları temizliyor.

Temizlik işlerinde görev alan hükümlülere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından asgari ücret ödeniyor. Aliağa Belediyesi, hükümlülere şapka, iş eldiveni, yelek, çöp torbası sağlıyor. Toplanan atıklar, çalışmaların yapıldığı alanlardan Aliağa Belediyesi Temizlik işçileri tarafından alınıyor.

Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak, daha temiz ve daha yaşanılır bir Aliağa için katkı sağlayacak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yılmaz, yaşama geçirilen protokolle 20 hükümlünün istihdam edilmesiyle ekonomik sıkıntılarının çözümüne de katkı koyduklarını dile getirdi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments