Ana Sayfa Kent Yazıları Arşiv Şirin Yörük Salihli Vizyon üçüncü çocuğum!

Salihli Vizyon üçüncü çocuğum!

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın danışmanlığı görevine başladığım anda, bir dergi yayınlama telaşına giriştik. 2005 yılında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanlık koltuğuna oturan merhum Talat Zurnacı’nın talebi ve yardımlarıyla dergi hazırlığı başladı. Birkaç alternatif isimden “Salihli Vizyon” ismini seçen merhum Zurnacı olmuştu.

Dergide işlenecek konular, sayfa sayısı, ebat her şey en ince ayrıntısıyla hesaplandı, maliyet çıkarıldı, basacak matbaa belirlendi, sayfalar hazırlandı. Sıra en göze batan ve dikkatle seçilmesi gereken fotoğrafa geldi: kapak fotoğrafı.

Kapak fotoğrafının dikkat çekici ve etkileyici olması, pek çok şeyi birden anlatması gerekiyordu. Salihli’yi, turizmini, dinamikliğini, tarihi mirasını en iyi anlatacak fotoğraf, o zamanın Sardes kazılarının başkanı olan merhum ABD’li profesör Crawford H. Greenewalt Jr.’dan gelmişti. Fotoğrafta genç bir arkeolog, tarihi gün ışığına çıkarmak için dikkatli ve özenli bir çalışma yapıyordu. “Budur” dedik ve Sayın Başkan da bu kapak fotoğrafını benimsedi.

Şimdi geriye bakınca, ne kadar isabetli bir seçim yaptığımızı daha iyi görüyorum. Dergimiz kısa zamanda hem Salihli’de hem de bölgede ilgiyle izlenen bir yayın haline geldi. Son dönemde boyutu değişen dergide, sektörel incelemeler yayınlayarak kapsamı da artırdık.

Salihli Vizyon olarak örnek alınmak ve yeni yayın hazırlığında olan pek çok odamıza yol gösterici olmak, bizleri çok mutlu ediyor.

Salihli Vizyon benim üçüncü çocuğum gibi oldu. Kerem, İrem ve Salihli Vizyon. Kerem 16, İrem 14 ve Salihli Vizyon 10 yaşında.

Yayına hazırlarken her üç ayda bir yeni sayıyı elime alınca, çocuğumun yeni bir dönemine şahitlik etmiş gibi hissederim.

Bu dergi, İzmir’de yaşayan beni Salihli’ye bağlayan en güçlü bağdır.

Nice yıllara Salihli Vizyon!
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments