Ana Sayfa Güncel Haberler Ege Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında

Ege Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında

Ege Üniversitesi, Dünyanın en iyi 500 üniversitesi içinde yer alan Türkiye’deki dört üniversiteden biri oldu. Listeye Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden sonra ikinci olarak girmeyi başaran Ege Üniversitesi’ni İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi izledi.

Üniversitenin kazandığı başarının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Candeğer Yılmaz, tüm akademik ve idari personeli kutlayarak, “Hedefimiz daha yukarılara çıkmak” dedi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Candeğer Yılmaz akademik performans değerlendirmelerinin 2009 yılından beri yapıldığını belirtirken, geçen sene de Ege Üniversitesi’nin dünya sıralamasına girmiş olduğunu söyledi.

Prof.Dr. Yılmaz, “Hedefimiz her yıl daha da yukarılara çıkmak,ülke ve dünya bilim havuzuna olabildiğince büyük katkılarda bulunmaktır.Bunun için elimizdeki tüm imkanları en rasyonel şekilde kullanıyoruz.Arkadaşlarımız da bu imkanlardan azami oranda yararlanıyor.Hepsiyle de gurur duyuyorum” diye konuştu.

Dünyanın 500 üniversitesi arasına girebilmek için yapılan değerlendirmede üniversitelerde üretilen makale sayısı,öğretim üyesi başına düşen makale sayısı, atıf sayısı, öğretim üyesi başına düşen atıf sayısı, toplam bilimsel doküman sayısı, öğretim üyesi başına düşen toplam doküman sayısı gibi kriterlerin önemli olduğu belirtildi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments