Ana Sayfa Güncel Haberler Gürültü sorununun çözümü için on gün süre

Gürültü sorununun çözümü için on gün süre

Alsancak’ta etkinlik gösteren kafe ve bar gibi işletmelerin sahiplerine işyerlerinden kaynaklanan gürültüyü yasal düzeye çekmeleri için on gün süre verildi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Alsancak’ta gürültü kirliliğini önlemekte kararlı olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki toplantıya Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Başkan Yardımcısı Celil Durdu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Bozkurt, Konak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Yaşar Arslanbuğa ile Alsancak muhtarları ve bölgedeki eğlence mekanlarının sahipleri katıldı.

Toplantıda, Konak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından gürültü kirliliği konusunda sunum yapıldı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat ve İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Bozkurt tarafından gürültüyü önlemek adına uyulması gereken kurallar ve çözüm yolları hakkında bilgi verildi.

Eğlencenin yoğun olduğu günlerde Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve ona bağlı sokaklarda yüksek ölçüde müzik yayını yapıldığını beliten Sema Pekdaş, bu yüzden bölge sakinlerinden ve diğer işletme sahiplerinden çok sayıda şikayet aldıklarını söyledi. Pekdaş, ilkini Mayıs ayında yaptıkları toplantıda işletmeleri uyardıklarını, ancak o günden bugüne kadar geçen sürede gürültüde bir azalmanın olmadığını dile getirdi.

Kurallara uymayan işletmelere yüklü miktarda para cezası kestiklerini ancak sorunu cezayla değil uzlaşıyla ve kökten çözmek istediklerini söyleyen Pekdaş, işletme sahiplerini uyardı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, gürültüye devam eden işletmelerin ruhsatlarının iptal edilebileceğini söyledi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments