Ana Sayfa Güncel Haberler Karşıyaka'da çöpler saatli toplanacak

Karşıyaka’da çöpler saatli toplanacak

Karşıyaka Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bazı bölgelerdeki çöp toplama saatlerini değiştirdi. Rutin çalışmalar sürdürülürken “daha temiz bir Karşıyaka” söylemiyle ilçe genelinde yeni bir temizlik kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Karşıyaka Belediyesi’nden verilen bilgiye gore, Alaybey Tersanesi’nden Karşıyaka Nikah Sarayı’na kadar olan bölgede çöpler sabah 09.00- 10.00 ve gece 23.00- 00.00 saatleri arasında toplanacak. Çöp toplama işlemi Tuna Mahallesi’nde 07.00- 08.00 ve Donanmacı Mahallesi’nde de 09.00- 10.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Saatli çöp uygulaması yapılan yerlerde tüm apartmanlara çöp poşetleri dağıtılacak. Tüm pazaryerleri ile Karşıyaka Çarşısı ve yan sokakları haftada bir kez, yüzde yüz doğal ve doğada çözülebilen ilaçlı sularla yıkanacak.

Temizlik kampanyası kapsamında vatandaşlara ve esnafa el broşürleri ve kitapçıklar dağıtılacak. Rutin temizlik çalışmalarının süreceği kampanya sırsında kentin farklı noktalarına dökülen kaçak molozların toplanmasına ağırlık verilecek.

Kampanya kapsamında, bozuk olan yeraltı ve yer üstü konteynırları onarıldı, bakımları yapıldı. Çöp kutularının tamamı böcek ve sineklere karşı ilaçlandı. Daha temiz ve estetik görünüm için, işlek noktalardaki çöp kutularının üzeri suni çim malzemeyle kaplandı. Kaplama malzemeleri, belediye şantiyesinde özel olarak üretildi.

Daha temiz bir Karşıyaka yaratmayı amaçladıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kampanya sürecini vatandaşlardan gelen yakınma ve önerileri dikkate başlattıklarını söyledi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments