Ana Sayfa Güncel Haberler Öykü Günleri edebiyat severleri buluşturdu

Öykü Günleri edebiyat severleri buluşturdu

Konak Belediyesi’nin bu yıl 12. kez düzenlediği Öykü Günleri Türkiye’nin dört bir yanından yazar, şair ve edebiyat tutkunlarını buluşturdu.
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Öykü Günleri’ne Murathan Mungan onur konuğu olarak katıldı.

12. Öykü Günleri, Ahmet Kahyaoğlu ve Renin Yükselir’in müzik dinletisiyle başladı. Murathan Mungan’ın “Muradhan ile Selvihan – Bir Billur Köşk Masalı” öyküsünü Erhan Doğan’ın müziği eşliğinde pantomim sanatçısı İlker Kılıçer sahneledi. Türk edebiyatının değerli yazarlarını okurlarıyla buluşturan etkinliğe Murathan Mungan’ın yanı sıra şu kişiler katıldı:

Doğan Hızlan, Semih Gümüş, Hülya Soyşekerci, Bora Abdo, Mehmet Anıl, Neslihan Önderoğlu, Hasan Ali Toptaş, Yiğit Bener, Handan Gökçek, Defne Sandalcı, Özcan Karabulut, Namık Kuyumcu, Aydın Şimşek, Nalan Barbarosoğlu, Nilüfer Kuyaş, Erhan Doğan, Pelin Buzluk, Ercan Yılmaz Kemal Varol, Hayri Yetik, Yelda Cumalıoğlu, Gamze İstanbulluoğlu, Esra Pekin, Zuhal Çetin Özkan, Ercan Kesal, Rıza Kıraç, Tayfun Pirselimoğlu, Esra Yalazan.

12. Öykü Günleri’nin açılış etkinliğinde konuşan Murathan Mungan, ilk günden bugüne yazarlık serüvenini anlattı. Yazarlık serüvenini, Mardin’den Ankara’ya, oradan İstanbul’a uzanan yaşam ve edebiyat yolculuğunu anlatan Mungan, “Ben çok uzun bir yoldan geldim ve bu yolda bana en çok okurlarım eşlik etti” dedi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments