Ana Sayfa Güncel Haberler Alzheimer farkındalık paneli düzenlenecek

Alzheimer farkındalık paneli düzenlenecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Sevdiklerinizi unutmayın, birlikte hatırlayalım” sloganıyla, alzheimer hastalığıyla ilgili önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Alzheimer Vakfı işbirliğiyle “Alzheimer Farkındalık Paneli” düzenlenecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki panel 14 Şubat 2014 Cuma günü, saat 14.00’te başlayacak.

“Alzheimer Farkındalık Paneli”nde akademisyenler, hastalıkla ilgili tüm sorulara cevap vererek sağlıklı ve mutlu bir yaş alma süreci için yapılması gerekenlere dair önemli bilgiler aktaracak.Dokuz Eylül Üniversitesi İç Hastalıkları Geriatri Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ahmet Turan Işık ile Alzheimer Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Engin Eker’in konuşmacı olarak katılacağı panelde, alzheimer hastalığı anlatılarak, hastalığı önleme yolları hakkında ipuçları verilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerinin gündelik yaşamından kesitler sunan “Hafızalardaki Huzur” isimli fotoğraf sergisinin açılışı da aynı gün gerçekleştirilecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi fuayesindeki sergi 21 Şubat 2014 gününe kadar gezilebilecek.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments