Ana Sayfa Güncel Haberler Seferipazar Projesi 11. e-Türkiye finalinde

Seferipazar Projesi 11. e-Türkiye finalinde

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen 11. eTürkiye (eTR) Yarışması’nda, Seferihisar Belediyesi SeferiPazar projesiyle finale kaldı. eTürkiye yarışmasının birincileri, 12 Aralık’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenecek törende yapılacak elektronik oylamayla belirlenecek.

Türkiye’nin AB’ye uyum sürecinde rekabeti arttırıcı, bilgiye dayalı, e-Hizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan “eTR Ödülleri”nde Seferihisar Belediyesi, ev kadınlarının gelirine katkı sağlayan www.seferipazar.com projesiyle finale kalmaya hak kazandı.

2012 yılında Seferihisarlı kadınlara istihdam yaratmak ve ekonomik özgürlüklerini sağlamak için “SeferiPazar eTicaret Projesi” Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’yle ortaklaşa hayata geçirildi.

eBelediye uygulamalarıyla bilişim teknolojilerinde birçok yeniliğe imza atan Seferihisar Belediyesi 2011 yılındaki yarışmada da Türkiye ikincisi olmuştu.

www.seferipazar.com sitesinde, Seferihisar’lı ev kadınlarının ürettiği salçadan tarhanaya, zeytinyağından mandalinaya kadar 100’den fazla ürün yer alıyor, ev kadınları site sayesinde evlerine katkılı oluyor.Sitede armola peyniri, Şekvet-i Bostan, yörenin zeytinyağı gibi Ege bölgesi’ne özel ürünlerin de satışı yapılıyor.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments