Ana Sayfa Güncel Haberler İEÜ öğrencileri sürdürülebilir projeler üretecek

İEÜ öğrencileri sürdürülebilir projeler üretecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) “Toplumsal ve çevresel duyarlılık projeleri” dersini seçen gönüllü öğrenciler, toplumsal yaşam için sürdürülebilir projeler geliştirecek. Yerel yönetimler, sivil toplum ve sanat kuruluşları, öğrencilere projelerinde öncülük edecek.

Toplumsal ve Çevresel Duyarlılık Projeleri Danışma Kurulu’nda yer alan eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset insanlarının yanı sıra danışma kurulu üyeleri, dersi seçen 24 gönüllü öğrenciyle bir araya geldi. Danışma kurulu üyeleri ve öğrenciler, sürdürülebilir, kentsel, kültürel alanlarda proje geliştirme kararı aldı.

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, bu hareketin gönüllülük ve katılımcılık esasından güç aldığını belirterek mesleki eğitim alanında donanımlı bireyler yaratmanın yanı sıra, farkındalık yaratarak topluma duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçladığını söyledi. Bu dersle birlikte hedeflerinin dünyayı daha yaşanılası kılmak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Baltacıoğlu, şu görüşleri die getirdi:

“Danışma Kurulu üyelerimiz ile birlikte yaşadığı topluma ve çevresine duyarlı nesiller yetiştirme gayesiyle etkin bir sivil toplumun gelişimine katkıda bulunuyoruz. Dünyayı daha yaşanılası kılmak ve bu sonuçtan da karşılıklı olarak fayda sağlamak en büyük ve önemli hedefimiz olacaktır. Bu çerçevede, danışma kurulu üyelerimiz, yönetiminde bulundukları alanların kapılarını sonuna kadar bizlere açarak, başlattığımız bu harekete somut destekler sağlama konusunda hem fikir oldular. Kurul üyelerimiz, öğrencilerimizin yapacakları projelerde birebir danışmanlık yapacaklar.”
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments