Ana Sayfa Güncel Haberler Duayen gazeteci Şevket Özçelik yaşama veda etti

Duayen gazeteci Şevket Özçelik yaşama veda etti

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü ve sürekli basın kartı sahibi Şevket Özçelik (73) yaşamını yitirdi. Gazeteciliğe 1958 yılında Demokrat İzmir’de ekonomi muhabiri olarak başlayan Şevket Özçelik, yaşamının son anına kadar Yeni Asır Gazetesi’ndeki görevlerini sürdürüyordu.

Şevket Özçelik için 21 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 11.00’de bir dönem genel yayın yönetmenliğini yaptığı ve uzun yıllar hizmet verdiği Yeni Asır Gazetesi önünde tören düzenlenecek. Şevket Özçelik’in cenazesi Alsancak Hocazade Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Çeşme’de toprağa verilecek.

1940 yılında Samsun’da doğan Şevket Özçelik, Demokrat İzmir, Yeni Asır ve Hürriyet gazetelerinde çalıştı. 1972-73’te İzmir Gazetecilik Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak görev yapan Özçelik, İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1998 yılında genç gazetecilerin basın mesleğine kazandırılması çabaları nedeniyle teşekkür plaketine, 2010 yılında ise Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Rahatsızlanıncaya kadar Yeni Asır’da ekonomik eklerin hazırlanması ve spor yazarlığı görevlerini sürdüren Şevket Özçelik, evli ve bir çocuk babasıydı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, Şevket Özçelik’in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. İzmir basınının sevilen sayılan ismi, duayen gazeteci Şevket Özçelik’i kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını belirten Sertel, şunları söyledi:

“İzmir ve Türk basını; çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, kişiliğiyle camiamıza örnek olmuş çok önemli bir ismini kaybetti. Acımız büyük. Son ana kadar mesleğinden kopmayan, yaşamı boyunca çok sayıda genç gazeteciyi mesleğimize kazandıran Şevket Özçelik, daima sevgi ve saygıyla anılacak, ismi yaşatılacaktır. Şevket ağabeye Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları, Yeni Asır gazetesi çalışanları ve basın camiamıza başsağlığı dilerim.”
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments