Ana Sayfa Güncel Haberler Karabağ: BAYGEM öğrenci ve öğretmenleriyle gurur duyuyoruz

Karabağ: BAYGEM öğrenci ve öğretmenleriyle gurur duyuyoruz

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde (BAYGEM) aldıkları ücretsiz eğitim sonunda çeşitli üniversite ve Anadolu liselerini kazanan öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi. Başarılı bir sezonu geride bırakarak Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) yüzde 95, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) yüzde 88 başarı sağladığını anlatan Karabağ, BAYGEM öğrenci ve öğretmenleriyle gurur duyduklarını söyledi.

Dünya Barış Anıtı’ndaki kahvaltıda öğrencilere seslenen Hasan Karabağ, BAYGEM’in eğitimde fırsat eşitliği sağladığını belirterek, “Sizlerin başarılarınızla mutlu oluyoruz. Sadece eğitim vererek değil çocuklarımızın tercihlerinde de yardımcı oluyoruz. Böylece yanlış tercih yaparak dışarıda kalma, sene kaybetme gibi problemlerin de önlerine geçiyoruz” diye konuştu. Karabağ, okullar açılmadan önce kazanan tüm öğrencilerle bir araya gelerek bir eğlence düzenleyeceklerini dile getirdi.

Bayraklı Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, eşit ağırlıklı puan bölüm birincisi Akdeniz Üniversitesi Hukuk fakültesini, sözel bölüm birincisi ODTÜ Tarih bölümünü, sayısal bölüm birincisi de Katip Çelebi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni kazandı. 2012-2013 SBS sonuçlarına göre BAY-GEM’de eğitim gören 239 öğrenciden 223’ü Anadolu liselerine, Anadolu sağlık meslek liselerine ve Anadolu meslek liselerine yerleşti.

2012-2013 ÖSYS sonuçlarına göre, BAYGEM’ de ücretsiz olarak eğitim gören 188 öğrenciden 154’ü dört yıllık üniversitelere ve iki yıllık meslek yüksekokullarına ve açık öğretim fakültelerine yerleşti. 20 öğrenci herhangi bir tercihte bulunmazken 14 öğrenci bir bölüme yerleşemedi.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments