Ana Sayfa Güncel Haberler Geleceğin şef adayları yetenek sınavıyla belirlenecek

Geleceğin şef adayları yetenek sınavıyla belirlenecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü yetenek sınavıyla öğrenci alacak. Yetenek sınavının ardından İEܒde ünlü şeflerin öncülüğünde eğitim almak isteyen adaylar, ön kayıtlar için 12 Ağustos 2013 gününe kadar başurabilecek.

İEÜ Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü’nde aday öğrenciler için iki aşamalı sınav yapılacak. İlk sınav 13 Ağustos 2013 günü gerçekleştirilecek. Yazılı sınavın ardından öğrenciler, 14 Ağustos’ta mülakata alınacak. 15 Ağustos’ta sonuçların açıklanmasının ardından 16 – 17 Ağustos tarihlerinde kayıtlar yapılacak.

54 öğrencinin kabul edileceği İEÜ Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü’nden yetişen gençler, Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki restoranlarda sanatsal lezzetleri konuklarına sunacak. Bu öğrencilerin 5’i tam burslu, 5’i yüzde 50, 4’ü ise yüzde 25 burslu öğrenim görme olanağına sahip olacak.

İEÜ Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nilgün Gürkaynak, Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü’nde amaçlarının dünya mutfak kültürüne hâkim şef ve şef adayları yetiştirmek olduğunu söyledi. Mezunlarının turizm ve konaklama sektöründe görev alabileceğini kaydeden Yrd. Doç. Dr. Gürkaynak, mutfak sanatları eğitiminin öğrencilerin becerilerini geliştirici bir niteliğe sahip olduğunu dile getirdi.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments