Ana Sayfa Güncel Haberler "Tarihe Saygı Ödülleri" için başvurular başladı

“Tarihe Saygı Ödülleri” için başvurular başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. kez düzenlenen “Tarihe Saygı / Yerel Koruma Ödülleri” için başvurular başladı. İzmir’de, geçmiş uygarlıklara ait mirasa hak ettiği saygının gösterilmesi ve tarihi yapıların korunmasının özendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya başvuruların 16 Ağustos Cuma günü çalışma saati bitiminde sona ereceği açıklandı.

Ödül Programına bu yıl “tarihi yapıda yaşam”, “basit onarım”, “özgün işlevin değiştirildiği esaslı onarım”, “özgün işlevin korunduğu esaslı onarım”, “alan ölçeğinde başarılı koruma uygulamaları”, “emek” “kentsel sit alanlarında ve koruma alanlarında yeni uygulama”, “katkı” ve “tarihi ve kültürel miras konulu okul projeleri teşvik” kategorilerinde başvurular kabul edilecek. Jüri toplantısı 2 – 6 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yarışmanın sonuçları 11 Eylül günü açıklanacak ve kazananlara ödülleri törenle verilecek.

“Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri Yarışması”na katılmak isteyenler, başvuru formlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin www.izmir.bel.tr/tarihesaygi alan adlı web sayfasına girerek edinebiliyor. İsteklilerin doldurdukları formları, İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü’ne teslim etmesi gerekiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise web sitesinden ya da 2933984 / 2931613 no’lu telefonlardan da yararlanabilirler.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments