Ana Sayfa Güncel Haberler Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri anılacak

Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri anılacak

Gazeteci – yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 20. yıldönümünde İzmir’de çeşitli etkinliklerle anılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 20 yıl önce uğradığı bombalı suikast sonucu yaşamını yitiren gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu ile diğer demokrasi şehitleri için anma etkinliği düzenleyecek. Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) ile demokratik kitle örgütlerinin de katkısıyla “Uğur Mumcu / Demokrasi Şehitlerimizi Anıyoruz” etkinliği düzenlenecek.

Kültürpark’ta İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki etkinlik 24 Ocak 2013 Perşembe günü saat 20.00’de başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılacağı anma programı çerçevesinde, bir panel düzenlenecek. Panelde, gazeteci – yazarlar Uğur Dündar, Serdar Kızık, Atilla Sertel, Soner Yalçın ve Ümit Zileli ile tiyatro ve sinema oyuncusu Gülsen Tuncer birer konuşma yapacak. Anma etkinliğine TOBAV Çocuk Korosu da şarkılarıyla eşlik edecek.

Uğur Mumcu’yu katledilişinin 20. yıldönümünde, 24 Ocak 2013 Perşembe günü saat 11.00’de Karşıyaka Belediyesi tarafından Bostanlı’da adına yaptırılan parkta bulunan büstü başında anılacak. Yapılacak meşaleli anma töreni kapsamında aynı alanda bir de “Katledilen Gazeteciler” sergisi açılacak.

Narlıdere Belediyesi tarafından düzenlenen Uğur Mumcu’yu anma etkinliği 24 Ocak 2013 Perşembe günü saat 12.00 – Narlıdere Limanreis Mahallesi’ndeki büstü başında başlayacak. Saat 14.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panele gazeteci , yazarlar Uğur Dündar, Ümit Zileli ve Atilla Sertel konuşmacı olarak katılacak.

Karabağlar Belediyesi gazeteci – yazar Uğur Mumcu’yu 24 Ocak 2013 günü saat 16.00’da Üçyol Metro İstasyonu yanındaki heykeli önünde anacak. Bozyaka Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda “Türkiye’de Basın Özgürlüğü” tartışılacak. Atilla Sertel’in yöneteceği etkinliğe Uğur Dündar, Soner Yalçın ve Barış Yarkadaş konuşmacı olarak katılacak. Etkinlik saat 17.30’da başlayacak.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments