Ana Sayfa Güncel Haberler Bir mektup yazdı hayallerine kavuştu

Bir mektup yazdı hayallerine kavuştu

İzmir’de, evlerinde koltuğu olmadığı için arkadaşlarını eve çağıramadığını söyleyen 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Umut Başer, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a yazdığı duygu dolu mektubu ile istediği eşyalarına kavuştu.
Annesi ve Alzheimer hastası, tek gözü olmayan 79 yaşındaki babaannesi ile yaşayan küçük Umut, Konak Belediyesi’nin eşya deposundan eşya verildiği haberlerini okuyunca Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a mektup yazdı. Mektubunda “Eşyası olmayanlara eşya verdiğinizi okudum. Bizim de salonumuzdaki eşyalar çok eski. Eğer bize de koltuk takımı verirseniz bundan sonra arkadaşlarımı eve çağırabilirim” dedi.
Kısa sürede Umut’un isteğini yerine getiren Başkan Tartan, küçük Umut’un yüzünü güldürdü. Mutluluğu gözlerine yansıyan Umut, “En kısa zamanda Başkan amcamı ziyaret edip, yanaklarından ve ellerinden öpmek istiyorum” dedi.
6 yıl önce eşinin kendisini terk ettiğini, alzheimer hastası olan kayınvalidesine baktığı için çalışamadığını ifade eden Umut’un annesi Sema Hanım da Başkan Tartan’a oğlunu mutlu ettiği için minnettar olduğunu söyledi.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments