Ana Sayfa Güncel Haberler İzmir Boatshow Fuarı'na 150 firma katılacak

İzmir Boatshow Fuarı’na 150 firma katılacak

İzmir Fuarcılık A.Ş. (İZFAŞ) 21 – 25 Kasım 2012 tarihleri arasında 1. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı düzenleyecek. Sektörün profesyonelleriyle son tüketiciye yönelik fuarda tekne, yat, ekipman ve aksesuarları, motor ve güç sistemleri, su sporları ve ekipmanları, balıkçılık ve dalış malzemeleri sergilenecek. Yaklaşık 150 firmanın katılacağı, 10.00 – 19.00 saatleri arasında açık kalacak fuarın giriş ücreti 5 lira olarak belirlendi.

İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, İzmir için büyük önem taşıyan ve bu yıl ilk kez düzenlenecek fuarın hızla büyüyeceğini, önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini söyledi. Örs, “Bu hafta İzmir’de denizcilik rüzgarı estirmek istiyoruz. Fuarımız, profesyonellerin yanı sıra denizcilik meraklısı vatandaşlarımıza da açık olacak. İzmirlilerin bu fuarı ziyaret etmelerini bekliyoruz. Hedefimiz, deniz bilincini ve farkındalığını sağlamak” dedi. Fuar sırasında çeşitli etkinlikler düzenleneceğini anlatan Mehmet Şakir Örs, yelken yarışlarının Körfez’e renk katacağını dile getirdi.

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şube Başkan Vekili Bülent Onural, fuar kapsamında 24 – 25 Kasım 2012 günlerinde 2. Atatürk Kupası Optimist Takım Yarışması düzenleyeceklerini söyledi. Onural, oda olarak denizle ilgili bütün etkinliklerin arkasında olduklarını söyledi. “İzmir denizciliği öğreten şehir” diyen Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Emrah Ergüner, Körfez’in temizlenmesinin kentte denizcilik etkinliklerini arttırdığını ve su sporlarını yapılmasını sağladığını belirtti.

Türkiye Yelken Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Ali Turan Yılmazkoç, “İzmir olarak yelkende en fazla, en iyi sporculara sahibiz. Körfez’de denizi beyaz kelebeklerle boyamak istiyoruz. İzmirliler’i fuar sırasında yapılacak yarışmaları izlemeye davet ediyorum” diye konuştu. İzmir Boatshow Fuarı’na Deniz Endüstrisi ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR), DTO İzmir Şubesi, Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, İzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği ve İzmir Ticaret Odası da destek veriyor. İzmir Uluslararası Fuar Alanı 1/B No’lu Hol’de düzenlenecek fuar 21 Kasım 2012 Çarşamba günü saat 11.00’de açılacak.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments