Rahat uyumaya devam!

Aman çok rahatladık, içimiz bir ferahladı ki sormayın!

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, geçen Pazar günü Viranşehir’de yol kontrolünde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada biri ölü, diğeri yaralı ele geçirilen iki PKK’lı teröristin, 9 Ağustos’ta iki askerin şehit olduğu, dokuz askerin yaralandığı İzmir Foça’da askeri araca yönelik bombalı saldırıyı düzenleyen teröristler olduğunu açıkladı.

Yaralı olarak ele geçirilen terörist, sorgusunda, Foça’daki eylemi gerçekleştirdiklerini itiraf etmiş.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, haklı bir gururun sahibi olarak, birinci ağızdan bu önemli açıklamayı yapmış.

Gurur duymaz mı bir vali olarak!

Bu iki cani 3 Ağustos’ta Suriye sınırından, Şanlıurfa’dan Türkiye’ye giriş yapmışlar. Ellerini kollarını sallayarak İzmir’e gelmişler.

9 Ağustos günü Foça’da bir uzman çavuş ve er olmak üzere iki askerimizin şehit olduğu, dokuz askeri personelin de yaralandığı askeri servis aracına düzenledikleri bombalı saldırıda ortaya çıkıp hemen ardından yine sırra kadem basmışlar.

Foça’da canımızı yakan teröristler neredeyse bir ay boyunca ülkeyi bir baştan diğerine yeniden kat etmiş, en az 1244 kilometre yol gitmiş. Normal koşullar altında 12 saat 30 dakika süren bir yol…

Az gitmiş uz gitmişler, muhtemelen dere tepe düz gitmişler…

Öyle gittilerse en az on kentimizin, onlarca ilçemizin, yüzlerce köyümüzün yollarından ellerini kollarını sallayarak yeniden geçmişler!

Öyle rahat geçmişler ve hedeflerine ulaşmışlar ki hiç yorulmamışlar besbelli, bu sefer Viranşehir’deki hain saldırıyı gerçekleştirmişler.

Biz de saf saf sosyal paylaşım sitelerinde Foça katillerinin kaçtığı aracın plakasını paylaşıp duruyoruz: Aman Bursa’da görüldü, İzmit’te görüldü, Emniyet güçlerine hemen haber verin arkadaşlar!

Bu paylaşımı yapanlara acı acı gülüyordum, sanki adamlar o arabayla kaçacaklarmış gibi, nasıl bir duygu ve düşünce içinde bunu paylaşıyorlar diye…

Haksız değillermiş, aynı arabayla Urfa’ya gittilerse şaşmam artık.

Neyse…

Çok şükür Foça’nın kanı yerde kalmadı!

Çok rahatladık, kendimizi çok güvende hissediyoruz!

Artık rahat rahat uyumaya devam edebiliriz.

Gerçi ufak bir ayrıntı var Vali Bey’in açıklamalarında: Bu teröristlerin Gaziantep’te 10 sivilin ölümüne yol açan bombalı saldırıyla ilgilerinin bulunmadığını tespit etmişler.

Onlar da çıktı mı ortaya, tamamdır!

Ama o daha yeni, 20 Ağustos’tan bugüne kaç gün geçti ki daha!

Hem zaten Gaziantep saldırısını aydınlığa kavuşturan özel ekip de İzmir’de maganda kurşununa kurban giden 6 yaşındaki Umut’un ölümünü aydınlatmaya çalışıyor.

Paniğe gerek yok, güvendeyiz, uyuyalım, uyku tutmuyorsa da sessiz olalım, kimse uyanmasın sakın!
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments