Ana Sayfa Kent Yazıları Arşiv Münir Koçarslan Yapanın yanına kar kalıyor

Yapanın yanına kar kalıyor

Maalesef böyle…
Hazine arazisine işgal edenler, Kaçak apartmanlar, trilyonluk villalar, katlar yükseltenler hep kazandı. Yasalara, devletin otoritesine saygı gösteren dürüst vatandaşlar da avuçlarını yaladı.
Şimdiye kadar çıkarılan imar aflarının sayısı, hafızam beni yanıltmıyorsa 14’ü buldu. Özellikle büyükşehirler işte bu yüzden içinden çıkılmaz dertlerle baş edemez hale geldi…

***

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, kaçaklardan çok şikayet ediyordu. Hatta yenilerinin eklenmemesi için İstanbul’un helikopterle havadan fotoğraflarını çektiriyor, müdahale edileceğini söylüyordu.
Recep Bey, Başbakanlık koltuğuna oturunca da bir yasal düzenleme yapıldı. Ruhsatsız ya da imar mevzuatına aykırı bina yapanlara, hatta göz yumanlara hapis öngörüldü.
Hoş, gerçi şu ana kadar böyle bir cezaya çarptırılanı görmedim, duymadım…
Bildiğim, şimdi bu kaçak binalara elektrik, su, doğalgaz, telefon bağlanması için çırpınanlar var. AKP’li milletvekillerinin bunun için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na verdiği öngerge kabul edildi.

***

Başbakan’ın yerel yönetimler konusundaki danışmanı, “Abi” diye hitap ettiği Burhan Özfatura dahil, bir çok kesimden tepkiler geldi.
Özfatura diyor ki, “Yapılan şehircilik adına cinayettir. Başbakan hem Allah hem de kul indinde büyük vebal alır.”
Genel kanı ise oy hesapları…
Seçmene şirin görünmek…
Tablo bu…
Ne dersiniz, ufukta bir erken seçim var mı, yok mu?
RELATED ARTICLES
- Advertisment -
 

Most Popular

Recent Comments