Yazdır Arkadaşına gönder
Ziyaretçi sayımız iki milyonu aştı
Hüseyin Erciyas
Hüseyin Erciyasİnternet ortamında "İzmir'in haber - bilgi sitesi" söylemiyle yayın yaşamını sürdüren web sitemizin ziyaretçi sayısı iki milyonu geçti. Kenti ve kentliyi ilgilendiren konulardaki zengin içeriğiyle 5.5 yılı geride bırakan Kent-Yaşam'da yayımlanan ve arşivlenen haber sayısı da 13 bine yaklaştı.

1 Temmuz 2002 günü internet üzerinden yayın yaşamına başlayan haber - bilgi sitemiz Kent - Yaşam'ın ana sayfasında "Kent Haberleri" yer alıyor. "Kent Rehberi" ve "Kent Bağlantıları" bölümünde kent insanının her an gereksinim duyabileceği telefon numaraları ve web site bağlantıları bulunuyor.

Kentteki bilim, kültür, sanat etkinlikleri Kent-Yaşam'ın "Kent Ajandası" bölümünde gün gün yayınlanıyor. "Kent Objektif" bölümünde birbirinden güzel İzmir fotoğrafları yer alıyor. "Kent Yazıları" yazı kadrosu ağırlıkla gazetecilik eğitimi alan ve gazetecilik deneyimli kişilerden oluşuyor. "Kent Söyleşileri" bölümünde birbirinden ilginç röportajlara yer veriliyor.

Mesleği ve eğitimi gazetecilik olan bu kadar yazarı bir arada bulunan bir başka mecra yok. Kent-Yaşam, günden güne bir referans noktası olma yolunda ilerliyor. Sitede 13 bine yakın yayınlanmış, arşivlenmiş haber ve binlerce fotoğraf bulunuyor. Ziyaretçi sayımız son bir yılda iki katına çıkarak 2 milyonu aştı. Güncel haberler yanında sitemizde yayınlanan köşe yazılarına duyulan ilgi bize bu sevinci yaşattı.

5.5 yıldır yayın yaşamını sürdüren Kent - Yaşam'a gösterilen ilgi, duyulan güven ve verilen katkıya teşekkür ediyoruz. "Bağımsız iletişim ortamı" Kent-Yaşam'ın kent gazeteciliği konusunda örnek bir duruş sergiliyor. Bugüne kadar hep böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak...

Tarih: 18/12/2007
10466 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri