Yazdır Arkadaşına gönder
"Zeynep" bakışlı "Aslı"
Emel Akçay Uzun
Emel Akçay UzunBizim ofiste "Aslımız" vardır. Kimileri ona bana benzeyen pek çok özelliği bulunduğu için "Küçük Emel" de der. Ama ben ona bazı dönemlerde "Zeynep" bakışlı "Aslı" diyorum.

Sebebine gelince; Aslı'nın annesi uzun yıllardır böbrek hastası ve bazı dönemlerde hastaneye yatması, ameliyat olması gerekiyor. İşte bu dönemlerde Aslı'nın yüzü düşer, gülen gözleri karamsarlaşır. Yine güçlüdür, yine işini aksatmaz, çalışır durur ama gönlündeki burukluk yüzüne yansımıştır bir kere.

Kızım Zeynep de, iki yıldır benim hastalık serüvenimden etkilenerek, benzer duyguları, karmaşaları yaşıyor. Onun yüzü düşmesin, üzülmesin diye acımı belli etmemek, Zeynep uyuyunca ambulans çağırıp acil servise gitmek, benim anne yüreğimin acımaması için gerekiyor.

Aslı, bazen anne babasına kızıyor çünkü onlar da gizli işler çeviriyorlar. Aslı üzülmesin diye ameliyata girişini saklıyorlar, çıktıktan sonra iyi olduğunu haber veriyorlar. Aslı, bu duruma çok kızıyor. Haklı olarak, annesinin sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri bilmek istiyor. Ama anne yüreği işte...

Aslı'yı o "Zeynep" bakışlarından dolayı, annesini de ben de aynısını yaptığım için çok iyi anlıyorum. Anlıyorum da, çözümünü bulamıyorum. Zeynep'in bakışları düştü mü, o andaki üzüntüm benim hastalığımla ilgili bütün acılarımın üstüne çıkıyor.

"Zeynep" bakışlı "Aslım"; sana buradan bir mesaj, "Annen seni, kendinden çok seviyor. "

Bütün hasta ebeveynlere ve çocuklarına birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri dileği ile...

Tarih: 22/2/2007
10454 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.