Yazdır Arkadaşına gönder
“Yalnızlık içimde bir sızı”
“Yalnızlık içimde bir sızı”Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü tarafından “Yalnızlık İçimde Bir Sızı” adlı seminer düzenlendi.

Psikolog Nilüfer Tunca’nın hazırladığı seminer Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşti. Seminerde, yalnızlığın tanımı yapılırken çağrıştırdığı kavramlar hakkında da katılımcılardan görüş alındı.Yalnızlığı dörde ayıran Psikolog Tunca; derin, ilişkisel, duygusal ve gizli yalnızlıktan bahsederken tüm bunların insanın ait olma ihtiyacından kaynaklandığını söyledi. Aynı zamanda katılımcılarla bir uygulama gerçekleştiren Psikolog Tunca, bu uygulamayla yalnızlığın nedenlerine inerek, bunun çözümü için geçmişle gelecek arasında bağlantı kurmalarını sağladı.

Bu gibi sorunlar yaşayan tüm gençlerin sorunlarıyla yüzleşmeleri ve Ege Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz olarak sunulan danışmanlık hizmetinden yararlanmaları gerektiği belirtildi.

Tarih: 29/4/2011
554 kez okudu
   Yazdır Arkadaşına gönder
GÜNCEL HABERLER
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.