Yazdır Arkadaşına gönder
Yakışmadı...
Orhan Beşikçi
Orhan BeşikçiAltınordu Spor Kulübü'nün Namazgah'ta bulunan tarihi binasının içler acısı durumunu düzenlediğimiz bir gezide Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ'a göstermiş "Kent gözlemcileri" olarak kendisinden yardım istemiştik.
Geziye katılanlar arasında Başkan Aziz Kocaoğlu, Konak Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu da vardı. Başkan Muzaffer Tunçağ sözünde durdu ve tarihi binayı onardı. Yönetici ve taraftarın, Altınordu Spor Kulübü'nün zengin tarihine bundan sonra nasıl sahip çıkacaklarını hep beraber göreceğiz.

***

İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde yapılan etkinliklere zaman buldukça katılıyorum. Önceki yazılarımda sanat merkezinin merdivenlerine yerleştirilen plastik lale zevksizliğini eleştirmiştim. Şimdi de Kent Gözlemcileri olarak gözümüze yaklaşık bin kişilik sanat merkezinin iki kabinli WC'si takılıyor.
Mimarlık okullarının birinci sınıfında, sinema, tiyatro, konser vs benzer yapılarda WC hesabının nasıl yapılacağı öğretilir... Bu biricik sanat merkezinin WC önünde yaşanan kargaşayı ilgililer görmüyor mu?

***

İki yıl öncesine kadar sık, sık İzmir Sanat'a giderdim. Bir sanatsever olarak, bu kurumdan neden uzaklaştığımı sorguluyorum. Gündüz vakti İzmir Sanata giderseniz, oditoryum ve büyük salonun boş olduğunu görürsünüz. 2008 Ocak ayı programına baktım, değişen bir şey olmamış...

***

Koruma kurullarının çelişkili kararlar verdiği doğrultusunda yapılan eleştirilere katılıyorum. Oteller Sokağı'nda arkeolojik alan üzerinde bir özel hastanenin katlı otopark yapmasına Koruma Kurulu nasıl izin verdi? Oteller Sokağı'nda Evliyazade Camisi'nin hemen yanına kondurulan bu çirkin yapı tarihi dokuya hiç yakışmadı. Eski İzmir sokaklarını böyle mi koruyacaktık?..

Tarih: 31/1/2008
13535 kez okundu
   Yazdır Arkadaşına gönder
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YAZARIN KENT SÖYLEŞİLERİ
İzmir Kent Haritası İzmir Nöbetçi Eczaneleri
KENT YAZILARI
KENT SÖYLEŞİLERİ

İnternet sayfalarımızda yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları kentyasam.com'a aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.