Büyükşehir’den sağlık çalışanlarına ulaşım ve otopark desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, korona virüsü salgınıyla mücadele büyük çaba harcayan sağlık çalışanlarına destek kararı aldı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kurumlarında çalışan tüm sağlık personeline ücretsiz ulaşım ve otopark olacağı sağlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarında çalışan tüm sağlık personeli 20 Mart 2020 gününden başlayarak metro, tramvay, gemiler ve otobüslerden ücretsiz yararlanacak. Ayrıca İZELMAN’ın açık otoparkları da sağlık çalışanlarına ücretsiz olacak.

Dünyanın büyük bölümünde etkili olan virüsün, maddi-manevi yıkımlara neden olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, aynı tablonun Türkiye’de yaşanmaması için tüm kurum ve kuruluşların alarma geçtiğini hatırlattı. Soyer, sağlık çalışanlarına destek kararıyla ilgili olarak şunları söyledi:

 “Bu mücadelenin ön saflarında, canlarını hiçe sayarak, çoğu zaman zorluklar içinde ve mesai gözetmeksizin görev yapan sağlık çalışanlarımız var. Bana göre onlar, bu mücadelenin tartışmasız kahramanlarıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak onların yanındayız. Sağlık emekçilerine her türlü desteği vermeye hazırız.” 

405 kez okundu.