İZTAŞIT filosuna üç minibüs eklendi

İZTAŞIT’ın 28 otobüslük filosuna üç yeni minibüs daha eklendi. Yeni araçlar daha önce köy statüsünde olan Orhanlı, Beyler ve Çamtepe mahallelerine hizmet verecek. Bu hatlardaki üç otobüs ise İzmir’le Seferihisar ve Ürkmez kent merkezleri arasında sefer yapan 25 otobüse dahil edilecek. Böylelikle ana güzergâhlarda hizmet veren otobüs sayısı 28’e çıkacak ve bu güzergâhlardaki sefer sıklığı artacak. İki kapılı yeni İZTAŞIT minibüsleri 22 kişiyi ve bir tekerlekli sandalyeli yolcuyu taşıyabiliyor. Araçlarda iki klima bulunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü çevre ilçelerde taşımacılık yapan kooperatifleri İZTAŞIT adı altında toplu ulaşıma dahil etmişti. İzmir’in tüm çevre ilçelerini kapsayacak şekilde genişletilecek proje ilk olarak 9 Aralık 2019’da Seferihisar’da uygulanmaya başlamıştı.

İzmirim Kart ile biniliyor

İzmirim Kart ile binilen İZTAŞIT’ların sefer saatleri ESHOT’un internet sitesinden ve akıllı telefonlara yüklenebilen ESHOT uygulamasından takip edilebiliyor.

ESHOT otobüslerine ücretsiz biniş hakkı olan yüzde 40 ve üzeri engelli raporu sahipleri, ağır engellilerin bir refakatçisi ve 65 yaşın üzerindeki yurttaşlar, ESHOT’un Konak’taki kart merkezinden ve İBB Seferihisar Yerel Hizmetler Müdürlüğü’nden ücretsiz aldıkları fotoğraflı İzmirim Kart ile İZTAŞIT’lara da ücretsiz binebiliyor.

Araçlar, sürücüleri ve kooperatif yönetimi ESHOT tarafından denetlenirken ESHOT şoförlerine verilen tüm eğitimler İZTAŞIT sürücülerine de düzenli olarak veriliyor. İZTAŞIT’ların ulaşım planlamalarını da ESHOT yapıyor. Ayrıca İZTAŞIT’lar mevcut ESHOT duraklarını kullanıyor.

İZTAŞIT’ların Hat bilgileri şöyle:
975 Seferihisar – F. Altay (Ulamış’a girmez)
985 Seferihisar – F. Altay
986 Ürkmez – Seferihisar
987 Ürkmez – F. Altay
989 Orhanlı – Seferihisar
990 Beyler – Seferihisar
991 Çamtepe – Seferihisar
37 kez okundu.

Bir cevap yazın