Soyer: Üç kıtada İzmir ofisleri açacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Shoexpo – 45. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı öncesi Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen danışma kurulu toplantısında sektör temsilcileriyle bir araya geldi. İZFAŞ’ın daha fazla sayıda uluslararası fuara ev sahipliği yapması için çalışacaklarını anlatan Soyer, İzmir’i dünya kentleri arasında öne çıkarmak ve kentin tanıtımını yapmak için Asya, Amerika ve Avrupa’da İzmir ofisleri açacaklarını söyledi.

Dünyada kentler arasındaki rekabete dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bir sektörün, fiyat kalite dengesiyle sektörel anlamda rekabetini artıracak çalışmalar yapması bir yana, o sektörün hangi kentte filizlendiği bir başka önem taşıyor” dedi. İzmir ofisleriyle ayakkabıcılık sektörü ürünlerini 12 ay, 365 gün Avrupa, Amerika ve Asya’da tanıtma olanağı yaratmaya çalışacaklarını kaydeden Soyer, “Bunu 2019 yılı içinde mutlaka gerçekleştireceğiz. Bir Shoexpo’ya giderken çok daha fazla altlık hazırlamış, çalışma yapmış olacağız. 2020 hedefimiz 2019’dakinin çok üstüne çıkacak” dedi.

24 – 26 Nisan tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşecek Shoexpo – 45. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı sektör temsilcileriyle bir araya gelen Tunç Soyer, ayakkabı sektörünün büyümesi için gereken desteği vereceklerini dile getirdi. Soyer, “Bu kadar ekonomik, uluslararası, siyasi krizler yaşanırken sizler üretmeye, ihracatta var olmaya, uluslararası rekabette öne çıkmaya devam ediyorsanız, bu kentin yöneticileri olarak bizim asli görevimiz sizin önünüz açmaktır. Sizin büyümenize destek olmaktır. Bunu canla, başla, aşkla yapmaya hazırız” diye konuştu.

Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Durmaz, “Kurulduğumuz yıllardan bu yana İzmir ayakkabıcısının pazar payının artmasına çok önem verdik. Fuarımızın gelişmesi, dünyaya tanıtılması ve yurt içinde etkin olması için hızlı bir tempoyla çalışıyoruz” dedi. Ege Deri ve Deri Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, toplantıda şu görüşleri dile getirdi:

“İzmir’de fark yaratmamız için birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Başkanımız Tunç Soyer’in Akdeniz şehirlerinin ekonomik ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesi açısından karşılıklı işbirliğini sağlayacak Akdeniz Birliği Projesi’ni tebrik ediyor, destekliyoruz. Özellikle Avrupa şehirleriyle doğrudan iletişimimiz olması çok önemli. İzmir’den tek bir uçuşla ulaşabildiğimiz ülke ve şehir sayısını artırmak ihracatımızı da artıracaktır.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e “Atatürk ve Liderlik”, “Kurtuluştan Kuruluşa” adlı kitapları hediye eden İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata da şu görüşleri dile getirdi:

“İzmir çok şanslı bir il. Türkiye’de 81 ilde fuar düzenleyen tek belediye vardır o da İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. İzmir’in fuar kültürü ise 90 yılı aşkındır. Üretim yapan firmalarımızın tüm olumsuzluklara rağmen fuara katılmaları, ihracat yapmaları gerekiyor. İZFAŞ, yabancı müşteri konusunda üzerine düşeni yapmaktadır. İzmir üreticisine sesleniyorum, bırakalım İstanbul hayranlığını. İzmir’de elimizin altında çok güzel bir fuar alanı ve müşteri var. Diğer illere hayranlığımızdan vazgeçelim. Fuarlarımızı yükseklere taşıyalım.”
28 kez okundu.

Bir cevap yazın