Zekeriya Mutlu yeniden İESOB Başkanı

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 25. Olağan Genel Kurulu Kültürpark’taki eski fuar alanı 1 No’lu Hol’de yapıldı. Genel kurul, İzmir’deki 129 odanın başkan ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra yerel yöneticiler ve siyasetçileri bir araya getirdi. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, genel kurulda güven tazeledi. Birlik genel kuruluna tek aday olarak giren Mutlu, İESOB Başkanlığı’na oybirliğiyle yeniden seçildi.

İESOB Yönetim Kurulu, Mutlu’nun başkanlığında Selahattin Arslan, İbrahim Bayram, Hulusi Demir, Emin Bağcı, Mustafa Akkaya, Salih Bölük, Nihat Kahya, Tayfur Etiğ, Kazım Kızılcaoğlu, Günay Öz’den oluştu. Yalçın Ata, Temel Küçük, Davut Sakarsu, Tayfun Geylan, ve Süleyman Beyen denetim kurulu, Hakkı Kocakara, Şükrü Bilgin, Hazım Taşçı, Kazım Kış, Olgun Aktaş da disiplin kurulu üyeliklerine seçildi.

Genel kurulda konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, birliğin 129 odası, 120 bini aktif 350 bin üyesiyle İzmir’in en etkin meslek kuruluşlarının başında geldiğini söyledi. Toplumun önemli kısmını temsil ettiklerini belirten Mutlu, “Bu durumun getirdiği sorumlulukların bilinci içinde çağın gereklerini yerine getirerek yol alıyoruz. Sanayi toplumu yerini bilgi çağına bıraktı. Bilgiyi üretmek ve kullanmak önem kazanıyor. Biz de yeni dönemde bilgi çağının gereklerini yerine getirecek, kurumsallaşmayı ön plana çıkaracak ve ekip ruhu ile hareket edeceğiz” diye konuştu.
39 kez okundu.

Bir cevap yazın