Nevvar – Salih İşgören burs başvurusu sona eriyor

İzmir’e okuldan huzurevine, dispanser ve hastaneden kültür mekanına çok sayıda eser kazandıran hayırsever Nevvar Salih İşgören çiftinin adına eğitim bursu verilecek. 2017 – 2018 döneminde dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi öğrenciler Nevvar Salih İşgören Vakfı Eğitim Burslarıyla desteklenecek.

Öğrenciler, nevvarsalihisgoren.org.tr alan adlı web sitesi üzerinden “yükseköğrenim”, “hayırsever adını taşıyan okullar”, “ilkokul-ortaokul-lise”, “şehit ve gazi yakını öğrenciler” kategorilerinde ön başvuruda bulunabiliyor. Ön başvuru bölümüne, sitedeki burs bölümü tıklanarak giriliyor.

Öğrencilerden ya da onlar adına burs başvurusunda bulunan velilerden, ön başvuru formundaki soruların doğru, eksiksiz ve sonradan belgeleyebilecekleri biçimde yanıtlamaları isteniyor. Nevvar Salih İşgören Eğitim Bursları için 2017-2018 dönemi başvuruları 15 Aralık 2017 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek.

Başvuruların belirtilen gün ve saatte sona ermesinden sonra sistem kapatılacak. Sonuçlar vakıf internet sitesiyle vakıf sosyal medya hesaplarından birkaç hafta içerisinde duyurulacak. Ön başvuruda bulunanlar, sonuç sorgulama ekranı ya da genel duyuruyla kendi durumuna ilişkin yanıt bulabilecek.

Nevvar Salih İşgören Eğitim Bursu almaya hak kazananların vakıfça istenen, web sitesindeki sorgulama ekranında da görülebilecek belgeleri eksiksiz hazırlamaları gerekecek. Belgelerin Nevvar Salih İşgören Vakfı, Kültür Mahallesi Atatürk Caddesi No:192 K:3 D: 6 Konak – İzmir” adresine gönderilmesi istenecek.

Ön başvuru aşamasını geçerek aday bursiyer olmaya hak kazananlar dışındaki kişiler tarafından gönderilen belgeler, burs değerlendirme sürecinde dikkate alınmayacak.
Bu dönem verilecek burs miktarı, burs coğrafi dağılımı ve tutarı, başvuruların mahiyeti göz önünde tutularak değerlendirilerek Vakıf Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek.
23 kez okundu.

Bir cevap yazın